A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow pozostałearrow A jeśli OFE upadnie?
A jeśli OFE upadnie?
Wpisał: multiofe.pl
  • Otwarty Fundusz Emerytalny nie może zbankrutować!
  • Co w przypadku połączenia OFE
  • A gdy upadnie PTE?
Otwarty Fundusz Emerytalny nie może zbankrutować.
IKE inwestycje, ubezpieczenie, oszczędzanie
Fundusz to masa pieniężna wnoszona przez członków. Pieniądze nie mogą zbankrutować, natomiast może zbankrutować jedynie PTE (Powszechne Towarzystwo Emerytalne, instytucja zarządzająca Otwartym Funduszem Emerytalnym). PTE może również ogłosić połączenie danego OFE z innym funduszem emerytalnym. W obu przypadkach Twoje pieniądze są bezpieczne.
W przypadku połączenia OFE
IKE inwestycje, ubezpieczenie, oszczędzanie
Twoje składki przechodzą, bez żadnych dodatkowych opłat i działań z Twojej strony, do połączonego OFE. Jeśli np. byłes członkiem OFE X, które połączyło się z OFE Y, to zostaniesz członkiem OFE XY (powstałego z połączenia), które może mieć zupełnie nową nazwę, bądź też (najczęstsze w przypadku połączenia funduszu mniejszego z większym) nazwę OFE 'dominującego').
Gdy upadnie PTE
IKE inwestycje, ubezpieczenie, oszczędzanie
Twoje pieniądze są dalej bezpieczne. Gdy PTE zbankrutuje, wówczas zarządzanie funduszem przejmuje na okres przejściowy depozytariusz. Potem fundusz zarządzany będzie przez inne PTE.
Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org
OFE na facebooku

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack