A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow obsługa kontaarrow Czy można zlikwidować rachunek w OFE?
Czy można zlikwidować rachunek w OFE?
Wpisał: pzu.knuife.pl
Mam tzw. drugi filar. Chciałem część pieniędzy przenieść na rachunek bieżący - odmówiono mi. Czy można to jakoś załatwić, a jeśli nie to jak najkorzystniej zlikwidować rachunek (wówczas chciałbym zmienić fundusz.)
Rachunku w 2 filarze (OFE) nie można zlikwidować. Nie jest mozliwe (niezależnie od funduszu, w jakim jest prowadzony rachunek emerytalny) przeniesienie środków na jakikolwiek inny rachunek. W tym przypadku zmiana firmy prowadzącej rachunek emerytalny nic nie da- w każdym innym OFE również odmówią przeniesienia środków na rachunek bieżący, bo na to nie pozwala ustawa.

Pieniądze zgromadzone na rachunku w OFE zostaną wypłacone tylko w przypadku osiągnięcia wieku emerytalnego lub zgonu.
Tags
następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack