A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow o wyborzearrow Praktykanci i Niepełnoletni Pracownicy
Praktykanci i Niepełnoletni Pracownicy
Wpisał: pzu.knuife.pl
    Jeżeli nie ukończył(a)eś jeszcze 18-roku życia a jesteś już:
  • praktykantem, i w ramach praktycznej nauki zawodu odbywasz praktyki,
  • pełnoprawnym pracownikiem,
to tym samym nabył(a)eś prawo uczestnictwa w II-filarze nowego systemu emerytalnego, co wiąże się z możliwością przystąpienia do Otwartego Funduszu Emerytalnego.

Uczestnictwo w zreformowanym i nowoczesnym systemie emerytalnym jest bardzo istotnym elementem podwyższania swego standardu życia, dlatego też nie należy z tym zwlekać i jak najszybciej podpisać umowę z Otwartym Funduszem Emerytalnym (OFE).
Każdego miesiąca twój pracodawca odprowadza do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) składkę ubezpieczenia społecznego, której część możesz odzyskać pod warunkiem uczestnictwa w nowym systemie emerytalnym.
Od chwili, gdy podpiszesz umowę z Otwartym Funduszu Emerytalnym, ZUS zacznie kierować część otrzymanych od Twego pracodawcy składek ubezpieczenia społecznego na Twój specjalny rachunek w Otwartym Funduszu Emerytalnym.
Jeżeli do tej pory nie podpisałeś umowy z OFE, to każdy kolejny miesiąc zwiększa pulę pieniędzy, które nieodwracalnie straciłeś.

Tags
następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack