A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow obsługa kontaarrow Czy moge moje pieniadze zgromadzone w OFE wyplacic kiedy chce? Tj. np. teraz, kiedy jeszcze nie jetem w wieku emerytalnym a potrzebuje pieniedzy na wazny cel?
Czy moge moje pieniadze zgromadzone w OFE wyplacic kiedy chce? Tj. np. teraz, kiedy jeszcze nie jetem w wieku emerytalnym a potrzebuje pieniedzy na wazny cel?
Wpisał:
nie, nie ma takiej możliwości. Nie są również możliwe jednorazowe wypłaty po przejściu na emeryturę.
System funduszu emerytalnych to nie prywatne lokaty (takie lokaty emerytalne można założyć przez np. IKE), a zabezpieczenie systemu emerytalnego. Wypłata środków dla osoby ubezpieczonej może nastąpić tylko poprzez dodatkową emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego.
Tags
« poprzedni artykuł

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack