A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow obsługa kontaarrow Przystąpiłam do ofe, ale coraz częściej słyszę że ludzie rezygnują z funduszu. Czy faktycznie można wypłacić zebrane fundusze i zrezygnować całkowicie z 2 filaru?
Przystąpiłam do ofe, ale coraz częściej słyszę że ludzie rezygnują z funduszu. Czy faktycznie można wypłacić zebrane fundusze i zrezygnować całkowicie z 2 filaru?
Wpisał:
Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego sprzed roku, II filar jest obowiązkowy dla wszystkich urodzonych po 1968. Możliwość wystapienia z II filaru dotyczy tylko osób urodzonych przed 1968, dla których ofe jest przeszkodą we wczesniejszej emeryturze; jednak i wówczas nie otrzymują oni zgropmadzonych środków, (pieniądze wracają do zus z którego wypłacane sa wczesniejsze emerytury).

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack