A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow zmiana i przystąpieniearrow OFE tylko dla absolwentów?
OFE tylko dla absolwentów?
Wpisał:
Nie musisz mieć osiemnastu lat ani dowodu osobistego, czy ukończonej szkoły. Wystarczy, że osiągasz dochody od których jest płacona składka emerytalna (praktyki, staż, zasiłek, umowa zlecenie)- masz wówczas pełne prawo do zadecydowania, któremu Otwartemu Funduszowi Emerytalnemu (OFE) powierzyć chcesz swoją przyszłość i niezależność finansową.


Wybór odpowiedniego OFE to jedna z najważniejszych decyzji finansowych w Twym życiu. Prawie wszyscy młodzi pracownicy zapominają o tym ze względu na różne okoliczności związane z nowymi obowiązkami na swym pierwszym miejscu pracy.

Jeżeli nie zdążysz, bądź zapomnisz o wyborze Funduszu, wtedy zrobi to za Ciebie Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). ZUS w drodze losowanie sam podejmie decyzję, do którego OFE będziesz należeć, a to może Cię wiele kosztować.

Tags
« poprzedni artykuł

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack