A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow obsługa kontaarrow Jak bedą dziedziczyć po mnie uposażeni?
Jak bedą dziedziczyć po mnie uposażeni?
Wpisał:
Środki zgromadzone na rachunku zmarłego członka otwartego funduszu emerytalnego, które nie zostaną przekazane na rachunek współmałżonka przekazywane są osobie lub osobom wskazanym przez zmarłego przy zawieraniu umowy o członkostwo lub w trakcie trwania tej umowy. Nie ma przeszkód by osobą uprawnioną wskazaną przez członka OFE był jego współmałżonek. Takie rozrządzenie nie jest obowiązkowe, może też być w każdej chwili zmienione lub wycofane. W braku takiego rozrządzenia środki wchodzą w skład spadku i podlegają ogólnym zasadom dziedziczenia.
Wypłata dokonywana bezpośrednio na rzecz osoby wskazanej przez zmarłego lub na rzecz spadkobierców, od których wymagane jest jednak uprzednie uzyskanie sądowego stwierdzenie nabycia spadku, następuje w formie wypłaty jednorazowej lub w formie wypłaty w ratach płatnych przez okres nie dłuższy niż 2 lata
Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack