A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow pozostałearrow Dowiedziałam się dziś,że po podjęciu pierwszej pracy zostałam automatycznie (po kilku dniach) członkiem jakiegoś OFE
Dowiedziałam się dziś,że po podjęciu pierwszej pracy zostałam automatycznie (po kilku dniach) członkiem jakiegoś OFE
Wpisał:
z całą pewnością, jeśli to Pani pierwsza praca, nie została Pani nigdzie przydzielona. 'Przydzielanie' to tzw. losowanie ZUS. Faktycznie osobom, które podjęły pierwszą pracę i nie wybrały OFE, zostaje 'odgórnie' przydzielany Otwarty Fundusz Emerytalny, ale odbywa się to dla osób, które nie wybrały OFE do 10 stycznia lub 10 lipca danego roku oraz otrzymały wezwanie ZUS.

Tags
« poprzedni artykuł

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack