A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow obsługa kontaarrow Rozwód a podział składek
Rozwód a podział składek
Wpisał:
czy jest możliwość podziału składek męża po rozwodzie. Związek małżeński trwał od 1991 do 2004 r. i w tym okresie podejmowałam prace zarobkowe, ale również w tym okresie zajmowałam się domem oraz dziećmi.

Składki na OFe wchodzą w skład wspólnoty majątkowej. Swoich roszczeń musi Pani dochodzic przed sądem, podając stan konta OFE byłego męża do masy majątkowej podlegajacej podziałowi- ustawowo ta sprawa nie jest uregulowana. Oczywiście ma Pani rację, że za okres kiedy Pani nie pracowała i zajmowała sie dziećmi, poniosła Pani wymierne straty, które wpłyną znaczaco na Pani emeryturę.

Proszę również powiadomić swoje OFE o rozwodzie, żeby Pani męza wykreslili jako osobę uposażoną. Trzeba przedstawić uwierzytelniony odpis wyroku sądu.

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack