A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow pozostałearrow Pracuję w Anglii. Czy mogę wpłacać składki na II filar aby mieć emeryturę w Polsce?
Pracuję w Anglii. Czy mogę wpłacać składki na II filar aby mieć emeryturę w Polsce?
Wpisał:
drugi filar emerytalny jest sciśle powiązany z pierwszym filarem, czyli ZUS. Z tego co nam wiadomo, w szczególnych przypadkach (np. marynarze na kontrakcie u zagranicznych armatorów) jest możliwe dobrowolne opłacanie składki emerytalnej w ZUS, a co za tym idzie, również w OFE. Szczegółowych informacji powinna Pani szukać w ZUS. Jednak bardziej uzasadnione wydaje się odkładanie nie do ZUS, a na prywatną emeryturę, tzw. III filar. Jeśli jest Pani zatrudniona w Anglii legalnie, składka emerytalna za Panią jest odprowadzana w Anglii.

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack