A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow pozostałearrow Jak długo czeka ZUS z losowaniem funduszu? Pracuję od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie mam wezwania dot. losowania.
Jak długo czeka ZUS z losowaniem funduszu? Pracuję od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie mam wezwania dot. losowania.
Wpisał:
Jeśli nie otrzymał Pan od ZUS informacji o losowaniu ani od żadnego OFE informacji o przydzieleniu w drodze losowania, oznacza to, że nie jest Pan członkiem żadego OFE. Teoretycznie kwalifikacja do losowania następuje w czasie pół roku, niemniej w praktyce wygląda to różnie, informowano mnie o sytuacjach kiedu ZUS wysylał powiadomienie o losowaniu po kilku latach. Jest do dla Pana bardzo niekorzystna sytuacja, gdyż Pana składki wysyłane są na nieoprocentowane konto w ZUS, i nie tylko nie są inwestowane ani rewaloryzowane, ale w momencie ich przelania nie należą się Panu żadne odsetki (ze względu na zaniedbanie obowiązku jakim jest wybór OFE). Aby zmniejszyć straty, sugeruję jak najszybciej wybrać OFE, żeby Pana składki zaczęły przynosić zyski.

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack