A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow zmiana i przystąpieniearrow Jeśli rozpoczalem 1 pracę w zeszłym miesiącu i nie dostalem zawiadomienia z ZUS'U to nie musze teraz wybierac OFE?
Jeśli rozpoczalem 1 pracę w zeszłym miesiącu i nie dostalem zawiadomienia z ZUS'U to nie musze teraz wybierac OFE?
Wpisał:
w sytuacji jaką Pan opisuje, nie dotyczy Pana bieżące losowanie. Niemniej we własnym interesie powinien Pan dokonac wyboru OFE- do chwili podpisania umowy z funduszem emerytalnym Pana składka na II filare będzie leżeć na nieoprocentowanym i niewaloryzowanym koncie w ZUS: po wyborze OFE zostanie przekazana w wysokości NOMINALNEJ, nikt nie zwróci niewypracowanych w tym czasie zysków. Sugerujemy nieodkładanie decyzji- najczęściej później się o tym zapomina, a ZUS wezwanie o losowaniu potrafi przysłac nawet po 3 latach- wówczas straty w utraconych zyskach są znaczne.

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack