A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow zmiana i przystąpieniearrow Otrzymałam z ZUS zawiadomienie o losowaniu. Pracowałam przez miesiąc w lipcu, a obecnie pracuję na umowę zlecenie lecz umowa się kończy i nie będę pracować. Czy muszę wybrać OFE?
Otrzymałam z ZUS zawiadomienie o losowaniu. Pracowałam przez miesiąc w lipcu, a obecnie pracuję na umowę zlecenie lecz umowa się kończy i nie będę pracować. Czy muszę wybrać OFE?
Wpisał:
TAK, POWINNA PANI WYBRAĆ OFE. Fakt ustania zatrudnienia nie ma wpływu na obowiązek wyboru OFE ani na ważność umowy z funduszem- liczy się powstanie obowiązku opłacania składek emerytalnych do ZUS. Po uruchomieniu rachunku w OFE ZUS przeleje na niego składki należne za cały okres Pani dotychczasowej pracy. Równiez, po ponownym podjęciu pracy, wybrany OFE będzie gromadził i pomnażał Pani składki. W sytuacji, gdy ZUS wysłał Pani zawiadomienie, a nie dokona Pani wyboru, to niezależnie od tego, czy w chwili losowania będzie Pani pracować czy też nie, OFE zostanie dla Pani wylosowany- i wówczas po podjęciu przez Panią następnej pracy składki będą napływac do wylosowanego OFE.

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack