A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow zmiana i przystąpieniearrow Pracuję od jakiegoś czasu. Czy jak zapisze się do OFE ZUS przeleje składki odprowadzane przed datą przystapienia?
Pracuję od jakiegoś czasu. Czy jak zapisze się do OFE ZUS przeleje składki odprowadzane przed datą przystapienia?
Wpisał:
TAK. Od momentu otrzymania składki do chwili otrzymania informacji o zapisie do OFE, ZUS przechowuje należną częśc składek na nieoprocentowanym koncie. Otrzymawszy dane od OFE że dana osoba zapisała sie do funduszu, ZUS przelewa nominalną wartość tak zapisanych składek do OFE. Nie należy zwlekać z wyborem zbyt długo: pieniądze, które leżą w ZUS sa nieoprocentowane, podczas gdy środki w OFE są inwestowane i przynoszą zyski.

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack