A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow o wyborzearrow OFE, pierwsza praca, tydzień czy miesiąc czasu?
OFE, pierwsza praca, tydzień czy miesiąc czasu?
Wpisał:
Rozpoczęłam swoją pierwszą pracę. Ile mam czasu na zapisanie się do Otwartego Funduszu Emerytalnego? 7 dni czy miesiąc?
Termin ustawowy jest 7 dni. Jednak est to termin dyscyplinujący bez sankcji- nic się nie stanie, jeśli zapisze się Pani później (poza utratą zysków wynikających z inwestycji OFE).
Tak naprawdę czas przystąpienia do OFE leży tylko w interesie ubezpieczonego- im dłużej będzie zwlekał, tym dłużej pieniądze będą leżeć na nieoprocentowanym koncie ZUS.

Jedyna sankcja to losowania. Jeśli do najbliższego stycznia/lipca nie wybierze Pani OFE, ZUS będzie losował je za Panią.
Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack