A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Czy to prawda, że lepsze są "tanie" fundusze?
Drukuj 
PDF 
Wpisał: multiofe.pl
Czy przy wyborze lub zmianie OFE należy brać pod uwagę cenę jednostki uczestnictwa?
Rozpowszechniony jest mit, że przy wyborze lub zmianie OFE nie należy brac pod uwagę tylko stopy zwrotu, ale również wartość jednostki uczestnictwa (czyli nabywając większą ilość jednostek uczestnictwa zarabiamy więcej).

Nie jest to prawda. Zarobimy tak samo kupując 10 jednostek po 10 złotych w funduszu X, jak 5 jednostek po 20 złotych w funduszu Y, jeśli oba fundusze miały tą samą stopę zwrotu (wzrost wartości jednostki uczestnictwa).

Wartość jednostki uczestnictwa pokazuje, jaka jest stopa zwrotu od początku działalności danego OFE.

Zmieniony 29.11.1999.
Tags
0% of 0 voters found this FAQ useful,  I found this FAQ  useful useful  not useful not useful
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org
OFE na facebooku

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack