A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow o wyborzearrow Staż absolwencki a II filar
Staż absolwencki a II filar
Wpisał: opracowane wg INFOR Joanna Kalinowska, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Nr 005/2007 2007-03-10
Jestem na stażu absolwenckim - 1 praca na okres 6-ciu miesięcy. Czy w tej sytuacji muszę wybrać jakiś OFE?

Zgodnie z przepisami ustawy "O systemie ubezpieczeń społecznych" absolwenci pobierający stypendium w okresie odbywania szkolenia lub stażu, na które zostali skierowani przez powiatowy urząd pracy podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym. Składki finansowane są w całości przez powiatowe urzędy pracy z Funduszu Pracy, a podstawę tych składek stanowi kwota zasiłku lub stypendium.

Deklaracje uczestnictwa w Otwartym Funduszu Emerytalnym ma obowiązek podpisać osoba podlegająca ubezpieczeniom społecznym, która opłaca dobrowolnie za siebie składkę lub, za którą jest opłacana składka na ubezpieczenia emerytalne i rentowe do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zatem osoby zatrudnione na stażu absolwenckim powinny przystąpić do Otwartego Funduszu Emerytalnego.

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack