A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow pozostałearrow Czy OFE zamyka rachunki?
Czy OFE zamyka rachunki?
Wpisał: multiofe dla artelis.pl
P:Kiedyś podpisałem umowe z OFE, jednak do tej pory nie pracowałem i a jakiś tydzień temu otrzymałem pismo w którym było napisane, że otrzymali od ZUS'u pisemko z informacja, iż od chwili zawarcia umowy o przystąpienie nie podlegałem ubezpieczeniu emerytalnemu. W związku z pomywższym na podstawie art.9 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2003 fundusz zamknął prowadzony dla mnie rachunek i tym samym przestałem byc członkiem ich funduszu. Stad moje pytanie. Czy bez problemu mogę przystąpic do innego OFE?? Dodam jeszcze że od tygodnia pracuję stąd moje zainteresowanie tą sprawą.

O: W przypadku zamknięcia rachunku przez OFE nie ma żadnych przeszkód, aby zapisać się do innego OFE bez opłat związanych z transferem nawet przed upływem 2 lat.

 

UWAGA: OFE zamykają martwe rachunki , czyli takie, na które od roku nie wpłynęła żadna składka. Jeżeli pracujesz od niedawna, zapisz się ponownie do OFE, wybierz szybko przez Internet. Ponowne przystąpienie od OFE jest szybszym i prostszym rozwiązaniem niż odwoływanie się do ZUS.

Tags
następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org
OFE na facebooku

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack