A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow obsługa kontaarrow Co się stanie, jeśli pracodawca nie będzie płacił składki za pracownika?
Co się stanie, jeśli pracodawca nie będzie płacił składki za pracownika?
Wpisał: ofe
Osoba, której pracodawca nie przesyła składek na ZUS, nie otrzyma prawa do emerytury. Pracownik, który stwierdzi, że na jego konto nie wpływają pieniądze, powinien jak najszybciej zawiadomić o tym ZUS. Jeżeli zrobi to w ciągu pierwszych trzech miesięcy, od chwili otrzymania wynagrodzenia, za które nie pracodawca nie odprowadził składki, Zakład uzupełni jego konto o całą brakującą sumę. ZUS ma obowiązek poinformować nas, jeśli składki nie wpływają na nasze konto przez pół roku. Od momentu otrzymania zawiadomienia o tym fakcie w ciągu dwóch miesięcy powinniśmy złożyć wniosek o uzupełnienie naszego konta odpowiednią kwotą.

Tags
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack