A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

Szukaj

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
pomoc multiofe.pl arrow faq arrow obsługa konta
obsługa konta FAQ


Czy można zlikwidować rachunek w OFE?

Wpisał: pzu.knuife.pl
Mam tzw. drugi filar. Chciałem część pieniędzy przenieść na rachunek bieżący - odmówiono mi. Czy można to jakoś załatwić, a jeśli nie to jak najkorzystniej zlikwidować rachunek (wówczas chciałbym zmienić fundusz.)
Czytaj całość…

Kontroluj fundusz

Wpisał: multiofe.pl
Podpisanie umowy z Otwartym Funduszem Emerytalnym to dopiero początek starań, jakie musisz podjąć z myślą o emeryturze. W Twoim interesie leży sprawdzanie, czy składki w odpowiedniej wysokości systematycznie trafiają na konto.
Czytaj całość…

Skarga na ZUS do sądu

Wpisał: multiofe.pl
Rzeczpospolita, Prawo 01-07-2005, PRAWO CYWILNE: Gdy składki nie wpływają do otwartych funduszy emerytalnych
Czytaj całość…

Co się stanie, jeśli pracodawca nie będzie płacił składki za pracownika?

Wpisał: ofe
Osoba, której pracodawca nie przesyła składek na ZUS, nie otrzyma prawa do emerytury. Pracownik, który stwierdzi, że na jego konto nie wpływają pieniądze, powinien jak najszybciej zawiadomić o tym ZUS. Jeżeli zrobi to w ciągu pierwszych trzech miesięcy, od chwili otrzymania wynagrodzenia, za które nie pracodawca nie odprowadził składki, Zakład uzupełni jego konto o całą brakującą sumę. ZUS ma obowiązek poinformować nas, jeśli składki nie wpływają na nasze konto przez pół roku. Od momentu otrzymania zawiadomienia o tym fakcie w ciągu dwóch miesięcy powinniśmy złożyć wniosek o uzupełnienie naszego konta odpowiednią kwotą.
Czytaj całość…

Czy OFE może skontrolować kwotę składek z ZUS?

Wpisał: GP Emerytury, Bartosz Marczuk
Co muszę zrobić by moje towarzystwo ubezpieczeniowe II filaru sprawdziło czy wszystkie moje składki do nich trafiły z ZUS?
Czytaj całość…

Czy to prawda, że fundusze 'odbijają' sobie koszty reklamy i agentów na klientach?

Wpisał: multiofe.pl
Jaki wpływ mają koszty towarzystwa na opłaty pobierane od klientów?
Czytaj całość…

Rozwód a podział składek

Wpisał:
czy jest możliwość podziału składek męża po rozwodzie. Związek małżeński trwał od 1991 do 2004 r. i w tym okresie podejmowałam prace zarobkowe, ale również w tym okresie zajmowałam się domem oraz dziećmi.
Czytaj całość…

Brak składek w ZUS

Wpisał:
Czy można przez wpłynąć na ZUS aby przekazał zaległe składki do OFE. Od paru lat otrzymuję standardowe odpowiedzi od ZUS dotyczące braku składek za rok 2001.
Czytaj całość…

Jak bedą dziedziczyć po mnie uposażeni?

Wpisał:
Środki zgromadzone na rachunku zmarłego członka otwartego funduszu emerytalnego, które nie zostaną przekazane na rachunek współmałżonka przekazywane są osobie lub osobom wskazanym przez zmarłego przy zawieraniu umowy o członkostwo lub w trakcie trwania tej umowy. Nie ma przeszkód by osobą uprawnioną wskazaną przez członka OFE był jego współmałżonek. Takie rozrządzenie nie jest obowiązkowe, może też być w każdej chwili zmienione lub wycofane. W braku takiego rozrządzenia środki wchodzą w skład spadku i podlegają ogólnym zasadom dziedziczenia.
Czytaj całość…

Czy mój OFE plajtuje?

Wpisał:
ZMIANA NAZWY TO NIE PLAJTA!

Zmiana nazwy lub PTE nie oznacza to "plajty" OFE tylko zmianę podmiotu posiadającego większość akcji w PTE lub zmianę zarządzającego.
Czytaj całość…

Przystąpiłam do ofe, ale coraz częściej słyszę że ludzie rezygnują z funduszu. Czy faktycznie można wypłacić zebrane fundusze i zrezygnować całkowicie z 2 filaru?

Wpisał:
Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego sprzed roku, II filar jest obowiązkowy dla wszystkich urodzonych po 1968. Możliwość wystapienia z II filaru dotyczy tylko osób urodzonych przed 1968, dla których ofe jest przeszkodą we wczesniejszej emeryturze; jednak i wówczas nie otrzymują oni zgropmadzonych środków, (pieniądze wracają do zus z którego wypłacane sa wczesniejsze emerytury).
Czytaj całość…

Czy moge moje pieniadze zgromadzone w OFE wyplacic kiedy chce? Tj. np. teraz, kiedy jeszcze nie jetem w wieku emerytalnym a potrzebuje pieniedzy na wazny cel?

Wpisał: multiofe.pl
nie, nie ma takiej możliwości. Nie są również możliwe jednorazowe wypłaty po przejściu na emeryturę.
Czytaj całość…Powered by EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack