A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

 • lepsze OFE niż się wydaje
  Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
 • Jakie są korzyści z bycia w OFE
  Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?
pomoc multiofe.pl arrow artykuły arrow Jakie są korzyści z bycia w OFE
Jakie są korzyści z bycia w OFE PDF Drukuj Email

Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?

  ODPOWIEDŹ:
 • pierwszą korzyścią przystąpienia do OFE jest fakt, że składki będą inwestowane (w ZUS są tylko waloryzowane wg dość niekorzystnych wskaźników).
  Inwestycje w krótkich okresach mogą być gorsze od waloryzacji, jednak w czasie ponad dwóch lat przynoszą zyski, z czasem coraz większe (nieraz i 30% w ciągu roku).
 • drugą korzyścią jest to, że można wskazać osoby uposażone, które odziedziczą środki z OFE gdyby, nie daj Boże, coś się Panu/i stało przed emeryturą. Środki z ZUS nie podlegają żadnemu dziedziczeniu, po prostu przepadają.
 • Poza tym OFE są gwarantowane prawem tak krajowym, międzynarodowym i nikt nie może tych pieniędzy zabrać, a to co jest w ZUS, nawet zapisywane na kontach indywidualnych, podlega widzimisię naszych ustawodawców. Moga więc uchwalić że emerytur z ZUS nie będzie w ogóle, i nic z tym nie będzie można zrobić...
  a gdyby coś takiego próbowali zrobić z OFE to każda sprawa sądowa byłaby wygrana.
 • Środki z OFE będą dodatkową emeryturą, niezależną od ZUS.


Oceny: / 12
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: multiofe.pl   Zmieniony ( 11.01.2010. )  
informacje - publikacje multiofe.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
OFE na facebooku

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack