A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

Ostatnio dodane

  • lepsze OFE niż się wydaje
    Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię. Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu. Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.
  • Jakie są korzyści z bycia w OFE
    Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?
artykuły


lepsze OFE niż się wydaje PDF Drukuj Email

Część dziennikarzy i niektórzy politycy dokładają wszelkich starań, aby obrzydzić Polakom dwufilarowy system emerytalny. Wykorzystują przy tym nieświadomość, brak edukacji ekonomicznej, oraz narzędzia manipulacyjne znane od starożytności- populizm i demagogię.

Efekt? Pod niemal kazdym artykułem dotyczącym systemu emerytalnego można znaleźć niemal identyczne opinie. Niektóre brzmią tak przekonująco, że nawet bardziej świadomi mechanizmy rynkowego użytkownicy nabawiają się awersji do prywatnej części systemu.

Socjolog dostrzegłby tu pokłosie systemu panującego w Polsce przez 50lat. Przez kilka pokoleń rządy komunistyczne wpajały w nas przekonanie, że co prywatne jest złe, że "prywaciarz" to "złodziej" i "oszust". Ta ideą przesiąknieci są niestety w dużej mierze również ludzie młodzi, którzy odziedziczyli ją po dziadkach i rodzicach.


Oceny: / 4
Wpisał: multiofe.pl   Zmieniony ( 11.01.2014. )  
Czytaj całość… informacje
 
Jakie są korzyści z bycia w OFE PDF Drukuj Email

Pytanie zadane obsłudze OFE: co zyskam przystępując do OFE?


Oceny: / 12
Wpisał: multiofe.pl   Zmieniony ( 11.01.2010. )  
Czytaj całość… informacje
 
OFE Dziedziczenie przed emeryturą PDF Drukuj Email

Środki zgromadzone na rachunku w otwartym funduszu emerytalnym podlegają dziedziczeniu w przypadku zgonu Członka Funduszu w okresie trwania członkostwa w OFE- czyli PRZED osiągnięciem wieku emerytalnego i "wykupieniem" emerytury.
Zasady wypłaty środków z OFE w związku ze zgonem Członka Funduszu oparte są na zapisach Ustawy o organizacji i funkcjonowaniu otwartych funduszy emerytalnych.


Oceny: / 3
Wpisał: za money.pl   Zmieniony ( 16.11.2009. )  
Czytaj całość… informacje
 
Gdzie są pieniądze, czyli wcześniejsza emerytura PDF Drukuj Email

    Moja żona jest na wcześniejszej emeryturze od roku 2008. Od 1999r była w drugim filarze w ZUS-ie.Decydując się na OFE nie wiedziała ,że za 9 lat nastąpi okazja przejścia na emeryturę. Mam pytanie o rok wejścia w życie tego przepisu który nakazuje zrezygnować z OFE na rzecz skarbu państwa. Rozumiem,że z dniem przejścia na emeryturę świadomie rezygnuję z powiększenia emerytury (z OFE),ale wypadałoby wpłacane do tej pory składki oddać temu ,który na te pieniądze pracował
  • Pana tok rozumowania jest błędny. Żona, aby przejśc na wcześniejszą emeryturę, musiała zrezygnowac z OFE nie z powodu środków tam zgromadzonych, a z powodu zmiany systemu.

Oceny: / 7
Wpisał: multiofe.pl   Zmieniony ( 03.04.2009. )  
Czytaj całość… informacje
 
Ofe w czasie kryzysu PDF Drukuj Email

czyli czy w funduszu można stracić
Oceny: / 3
Wpisał: multiofe.pl   Zmieniony ( 18.01.2009. )  
Czytaj całość… informacje
 
Jak wybrać OFE? PDF Drukuj Email

Każda osoba, z chwilą objęcia obowiązkowymi ubezpieczeniami emerytalnymi i rentowymi, a więc w szczególności rozpoczynająca pracę zawodową, powinna zawrzeć umowę z otwartym funduszem emerytalnym. Decyzja o wyborze funduszu powinna być świadoma i poprzedzona analizą przynajmniej kilku kryteriów.
Oceny: / 136
Wpisał: materiały KNF   Zmieniony ( 11.01.2014. )  
Czytaj całość… informacje
 
Pomyśl o emeryturze. Policz swoje składki PDF Drukuj Email

Twoja emerytura będzie zależała od sumy środków, które zgromadzisz na swoim koncie w ZUS i w OFE. To efekt zmian w obowiązkowych ubezpieczeniach społecznych, które nastąpiły 1 stycznia 1999. ZUS po raz kolejny przesyła do osób ubezpieczonych informacje o wysokości składek emerytalnych, zapisanych na poszczególnych indywidualnych kontach. Sprawdź, czy do Twoich danych nie wkradły się nieprawidłowe informacje. Jeśli są błędy, szukaj przyczyny.
Oceny: / 2
Wpisał: POLSKA Dziennik Bałtycki   Zmieniony ( 04.08.2008. )  
Czytaj całość… informacje
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 15
OFE na facebooku

NOWINKI

Joomla Templates by Joomlashack